Materiál

Speciální betony pro akumulační kamna Nordpeis


Společnost Nordpeis testuje více než 30 let různé materiály pro výrobu kamen i krbů. Ve spolupráci s předními laboratořemi a univerzitami vyvinuli materiály, které splňují nejvyšší požadavky odolnosti vůči teplotnímu zatížení a výkyvům.

Betonový nátěr pro kamna zajistí finální vzhled matného betonu

Kamna Nordpeis jsou dodávána s opláštěním ze surového betonu, který je vhodný i bez povrchové úpravy (ShapeStone Light a Shape Stone). Surový beton však může vykazovat známky nepravidelného zbarvení, textury či skvrn. Tyto nepravidelnosti vznikají při výrobě a práci se surovým materiálem a nelze je nijak ovlivnit.

V případě, že chcete docílit jednotného betonového vzhledu kamen, je nutné kamna natřít, aby povrch získal kompaktní a ucelený vzhled. Barva se ředí vodou a nanáší stejně jako jakákoliv klasická barva. Lze ji použít na beton, sádru, cihlu a sádrokarton.


SHAPESTONE LIGHT

Speciálně vyztužený lehký beton je relativně lehký materiál. Stálost a pevnost tohoto materiálu je dána vyztužujícími vlákny. Díky tomu je materiál odolný vysoké zátěži v místech, kde je potřeba. Prefabrikované díly, které jsou vyráběny z tohoto materiálu, umožňují rychlejší a jednodušší montáže kamen. Navíc lze pak plášť kamen natřít Vámi zvolenou tepelně odolnou barvou.


SHAPESTONE

Speciálně vyztužený beton má velmi hladký povrch. Stálost a pevnost tohoto materiálu je dána vyztužujícími vlákny. Díky tomu je odolný vysoké zátěži v místech, kde je potřeba.


COLORADO

Colorado je speciální beton s voskovaným a leštěným povrchem. Tento povrch je stálý a nelze jej upravovat či měnit. K dispozici je v bílé, přírodní a antracitové barvě. Užitnými vlastnostmi splňuje stejná kritéria jako ShapeStonea ShapeStone Light.


THERMOTTE

Thermotte je světlý materiál, který se používá pro vystýlku ve spalovací komoře. Zabraňuje jejímu zakouření a usazování sazí. Je odolný vůči vysoké teplotě spalování, až 1280°C. Vysoce odolný proti nárazu a pevný. Navíc přispívá k optimálnímu využití paliva a čistějšímu hoření. 


AKUMULAČNÍ MATERIÁL POWERSTONE

PowerStone je jedinečný akumulační materiál vyvinutý přímo firmou Nordpeis. Akumuluje tepelnou energii vytvořenou spalováním dřeva, aby ji pak rovnoměrně a postupně po dlouhou dobu sálal do okolí. To zajistí dokonalou tepelnou pohodu bez přetápění místnosti. PowerStone je využíván a nabízen s řadou kamen Salzburg a vybraných modelů krbových kamen. 


Prefabrikované díly, které jsou vyráběny z tohoto materiálu, umožňují rychlejší a jednodušší montáž kamen. Navíc lze pak plášt kamen natřít zvolenou tepelně odolnou barvou.