Krbová kamna

Fakta o krbových kamnech Nordpeis


Nordpeis nabízí řadu krbových kamen na dřevo, které jsou skvělým zdrojem vytápění.

DESIGN A KVALITA

Naše kamna charakterizuje nadčasový a moderní design z oceli a litiny nejvyšší kvality. V případě ocelových kamen jsou dvířka spalovací komory, dno spalovací komory, rošt a některé části podléhající opotřebení, které jsou zvláště vystaveny tepelnému namáhaní, vyrobeny z litiny. Tyto detaily zajišťují, že vaše kamna správě fungují a mají dlouhodobou životnost.

ČISTÉ SPALOVÁNÍ

Všechna krbová kamna byla vyvinuta a testována v souladu s přísnými norskými normami a jsou vyráběna pomocí ekologických výrobních procesů.

PŘÍJEMNÉ TEPLO

Dvouplášťová krbová kamna s principem konvekčního vytápění vytvářejí v místnosti výrazně lepší distribuci tepla a nedochází tak k přetápění interiéru.

TEPELNĚ ODOLNÉ MADLO

Všechna kamna jsou vybavena uživatelsky přívětivým madlem, které zajistí bezpečnou a komfortní obsluhu kamen bez popálení rukou.

SAMOČISTÍCÍ SKLO A SPALOVACÍ KOMORA

Proplachování skleněných povrchů vzduchem je vytvářeno vstupem spalovacího vzduchu na horní hranu dveří spalovací komory. Studený vzduch proudí do podlahy na vnitřní straně okna a zabraňuje usazování částic sazí.

Vysoké teploty ve spalovací komoře spálí usazeniny sazí na deskách Thermotte a udržují je jasné a čisté i po pravidelném používání.

Všechny modely krbových kamen Nordpeis jsou přísně testovány a váš prodejce vám rád pomůže a poradí s výběrem. 

 Krbová kamna.


Co je konvekční vytápění Teplý vzduch cirkuluje ve dvouplášťových kamnech a komínových systémech. Vzduch mezi vnitřní    a vnější stěnou se zahřeje. Tento ohřátý vzduch stoupá a je distribuován v místnosti přes výstupní mřížku vzduchu v horní části kamen.

Současně se nasává studený vzduch skrz nízko položenou vstupní mřížku vzduchu. Díky tomu dochází k příjemnému rozložení tepla v místnosti.